United EuropeUnia Europejska
Centrala: +48 33 860 49 50
Liczba produktów: 0
Wartość produktów: 0 Zobacz swój koszyk

Firma Ulter

Firma istnieje od 1986 r. i początkowo specjalizowała się w regeneracji i wymianie układów wydechowych. Cztery lata później już jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno­ Usługowo-Handlowe "ULTER" zajęła się produkcją tłumików standardowych do wielu typów samochodów.

W 1992 r. wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rynku samochodowego na sportowe układy wydechowe, bazując na bogatych doświadczeniach specjalistów, rozpoczęto prace nad uruchomieniem produkcji tłumików i końcówek sportowych. Wysokie wymagania jakie przed producentami w tej branży stawiali Klienci zdecydowały o wprowadzeniu wielu nowych technologii i materiałów o wysokich parametrach. Końcowy wyrób spełnił oczekiwania odbiorców w efekcie czego firma otrzymała certyfikat nadany przez Państwowy Instytut Motoryzacji "PiMOT" w Warszawie, uprawniający do oznaczenia naszych wyrobów znakiem bezpieczeństwa "B".

Rok 2001 to data powstania firmy ULTER-SPORT Sp. z o.o., której celem nadrzędnym byto rozwinięcie sieci sprzedaży oraz realizacja planu budowy nowoczesnej fabryki mogącej sprostać wysokim wymaganiom klientów z Europy Zachodniej.
Po dwóch latach plan został zrealizowany w efekcie czego otwarto nowy zakład produkcyjny w Węgierskiej Górce koło Żywca z zapleczem technologicznym pozwalającym na podbój rynków Unii Europejskiej, który do dnia dzisiejszego jest lokalizacją firmy.
W roku 2004, wdrożony w zakładzie system zarządzania jakością według wymagań ISO 9001:2000, został poddany certyfikacji przez niemiecki Instytut TÜV CERT Saarland z siedzibą w Sulzbach. W tym samym roku nasze produkty otrzymały Homologację Europejską potwierdzoną badaniami TÜV SÜD w Monachium. Obok swojej długoletniej działalności w zakresie rynku części i akcesoriów samochodowych oraz rynku tuningowego jako kierunkach zbytu swoich produktów, firma ULTER–SPORT aktywnie i dynamicznie rozwija produkcję dla potrzeb segmentu Automotive w zakresie dostaw komponentów do układów wydechowych będących pierwszym wyposażeniem samochodów. Realizowana jest produkcja dla uznanych wytwórców samochodów zarówno w kraju jak i za granicą. Jesteśmy przekonani, iż nasze wyroby spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą handlową firmy ULTER-SPORT.